Yönetim Değerlendirme Anketi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim Kadı başkanlığında fakülte, yüksekokul ve enstitü sekreterleri, daire başkanları ve öğrenci konseyi başkanlığının katılımı ile rektörlük senato toplantı salonunda 7 Mayıs 2013 tarihinde Öğrenci Yönetim Değerlendirme Anketi Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Kısa bir açılış konuşması yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim Kadı: “Karabük Üniversitesi olarak yıllardan beri bu anket çalışmalarını sürdürüyoruz. Hatta en geniş kapsamda da ilk yapan üniversiteler arasındayız. Bugünkü toplantıda son üç yılın verilerini kıyaslayarak değerlendirme yapacağız. Bizlerin var oluş sebebi öğrencilerimizdir. Bu nedenle öğrencilerimizi memnun etmeliyiz. Bizlerin yönetici olarak, öğrencilerin ne düşündüğünü bilmemiz gerekir. Bu anket sonuçları bizlere zayıf ve iyi yönlerimizi veriyor. Anket sonuçlarında %60 -70 arası ideal rakamlardır. Bizim de hedefimiz tüm sonuçlarda %65’in üzerine çıkmaktır. Düşük çıkan sonuçların temel sebebi ise eğitim ve koordinasyon eksikliğidir. Çocuklarınıza nasıl davranılmasını istiyorsanız, sizlerde bunu dikkate alarak davranınız.”dedi.

Öğrenci Yönetim Değerlendirme Anketi idari süreçlerle ilgili anket sonuçlarının değerlendirildiği toplantıda, 40 sorudan oluşan anket tek tek ilgili birimler tarafından ele alındı, birim yöneticileri tarafından değerlendirilerek, öneriler alındı.