Öğrenci Memnuniyeti Değerlendirme Anketi

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim Kadı başkanlığında Öğrenci Konsey Başkanlığı ve Öğrenci Temsilcilerinin katılımlarıyla Rektörlük Senato Toplantı Salonu’nda 7 Mayıs 2013 tarihinde Öğrenci Yönetim Değerlendirme Anketi Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Kısa bir açılış konuşması yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim Kadı: “ Üniversitemiz kurulduğu yıldan beri paydaşlarının görüşlerini almakta ve her yıl yapmış olduğu anketlerle değerlendirme yapmaktayız. Yapmış olduğumuz anketlerin sonucunda üniversitemizin hangi alanlarda zayıf olduğunu ortaya çıkarmaktayız. Bir işletmenin başarıya ulaşabilmesi için müşteri memnuniyeti çok önemdir. Üniversitelerde birer işletmedir. Müşterileri, paydaşları ve çalışanları vardır. Bu güne kadar Üniversitemizde öğrencilerimize, Öğrenci Yönetim Değerlendirme Anketi, Öğrenci Destekleme Anketi ve Öğrenci Ders Tipi Değerlendirme Anketi olmak üzere üç çeşit anket uygulamaktayız. Bu yıl ilk defa yapmış olduğumuz anketleri Öğrenci Konseyi Öğrenci Temsilcileriyle tartışarak eksikleri ortaya çıkartmak istiyoruz. Hepimizin bildiği gibi Öğrenci Konseyi öğrenciler ile yönetim arasındaki köprüyü oluşturmaktadır.

Üniversitemizde 70’e yakın öğrenci kulüpleri ve toplulukları vardır. bu oran öğrenci sayısıyla kıyasladığımızda çok fazla. Bu kulüpleri verdiğimiz destek sonsuz değildir. Önümüzdeki yıl Öğrenci Kulüpleri ve topluluklarıyla ilgili olarak bazı revizyonlarımız olacak. Üniversiteler ne kadar kaliteli eğitim verirse öğrencileri de o kadar kaliteli ve prestijli olurlar. Biz Üniversitemiz Öğrenci Konseyine güveniyoruz. Onlarında görüşlerini almak istiyoruz.” dedi.

Öğrenci Memnuniyet Anketi ilgili anket sonuçlarının değerlendirildiği toplantıda, soruların sonuçları tek tek Öğrenci Konseyi ile incelenerek sorunların çözümleri arında.